جرعه پنجشنبه ها بروزرسانی می شود


E-mail:jorehblog@yahoo.com
۱۳۸۳/٤/۱٢

اميدوار كننده ‌ترين آيه قرآن

انسان در دنيا به دنبال اميدها و آرزوهاي خود است و بايد در راه تحقق آنها تلاش كند و لازمه اش اين است كه در درون اين اميد يك خوني هم جريان داشته باشد. هر چه اميدواري براي انسان شريفتر و عزيزتر باشد دلهره و اضطراب دروني انسان براي رسيدن به آن بيشتر است.

شرط تحقق اميد اين است كه انسان در اظهار خود صادق باشد. خداوند دل را خانه خود قرار داده است و كليد خانه دل دست اوست. اگر اين دل پاك باشد بدون آنكه ما بخواهيم او وارد مي شود. اگر حريم خانه او را نگه داريم خداوند اميد انسان را بزودي محقق مي كند و به جاي اينكه ما دنبال او بگرديم او خودش به سراغ ما مي‌آيد.

هر كسي هر گناهي هم كه كرده باشد خداوند در قرآن او را چنين خطاب مي كند: "يا عبادي" اي بندة من! و اين نهايت محبت و رأفت معبود است. به او روزي، سلامتي و عزت مي دهد، حتي اگر چه بنده حق ناشناسي باشد. اين حالت در قرآن موج مي‌زند، زيرا قرآن، باران رحمت است.

"اي كساني كه اسراف كرديد، قدر نفس و زندگي و موقعيتها و نعمتها را ندانسته و آنها را ضايع كرديد "لا تقنطوا"  هيچ گاه از رحمت خداوند  نا اميد نباشيد." (زمر 53) چرا كه "ان الله يغفر الذنوب جميعاً"  يعني چه صغير و چه كبير هر گناهي كه باشد خدا مي‌بخشد.

خداوند غافر الذنب و  قابل التوب و توبه پذير است. انسان در نا اميدي نبايد خودش را ببازد و بگويد كار من تمام است و جهنمي هستم خدا مرا نمي بخشد؛ و نه اينكه خيلي اميدوار باشد كه از حركت باز بماند. پيام هر دو اين است كه بنده در حال اعتدال باشد در عين اميدواري خوف هم در دل داشته باشد.

 

"خدايا هر كس به دنبال گمشده خود مي گردد. هر كسي براي نجات خود به راهي مي انديشد هر كسي به اميدي و آرزويي زندگي مي كند اما من اميد و آرزويي ندارم جز تو."      شهيد دكتر چمران

ز-جعفري

 

جرعه

لوگوی جرعه


کد لوگوی جرعه
تعداد بازدیدکنندگانonlineآرشيو جرعه

لیست وبلاگ های بروز شده

 

درباره جرعه

 

جرعه سعی دارد در جستجوی معرفت و معنویت باشد و در این بزم عاشقانه هستی بچشد و بچشاند. جرعه توسط تعدادی از دوستان شما در دانشگاه شهید بهشتی ارائه می شود و منتظر یاری و همراهی همه عزیزان می باشد


..................................

جرعه آماده همکاری با همه تشنگان معرفت و معنویت و چشم انتظار همکاری همه دوستان است

جرعه خود را مجاز به حک و اصلاح و تعدیل مطالب بدون نظر نویسنده نمی داند

مطالب مطرح شده دیدگاه جرعه است؛ جرعه به این دیدگاه افتخار می کند

هرگونه استفاده مفید از مطالب جرعه کاملا آزاد است

جرعه از همه نوع نقد و نظر بشدت استقبال می کند


صاحب امتیاز: بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی

التماس دعا

شبکه وبلاگهاي معرفتي-معنوي

بچه هاي سرزمين زيتون
بچه هاي قلم
آوارگی
بغض باران
ستاره ها مي آيند
دراوج تنهایی
ماه خانوم
یک دریچه آسمان
جرعه عطش
آرمانشهر
الهدی
به سوي ظهور
علي ولي الله
گروه ياس
عرفه تشنه اشکهای اوست
مژده
عرشيان
دوکوهه
ماه تمام
مهر آب
صفحه خودم
کمي سياسي